Metin2 pvp serverler şebnem bugu nedir engelleme nasıl yapılır? 

Metin2 pvp serverler şebnem bugu nedir engelleme nasıl yapılır?

Metin2 Pvp Serverler Şebnem Bugu Engelleme

Oyuncular bir bug bulduğu zaman  bir hayli fazlasıyla kullanmaya devam ediyor .Bu nedenle oyuncular da bu durumu abartınca sunucular ağırlaşıyor .Oyuncu verilerini kaydeden mysql  sınırları zorlanıyor .Bu duruma dayanmak oldukça zordur .

Öncelikle şebnem bugu nedir nasıl yapılır anlatalım ki metin2 pvp serverler içerisinde var mı yok mu bir bakın . Şebnem bugu yapmak için normal bir hesap ile şebnem bastıktan hemen sonra karakter atarak tam oyuna girdiğiniz esnada bir daha basınca 2. kez şebnem basmış oluyor . Eğer denediyseniz ve bu yöntem çalıştıysa bu açığı kapatmamız gerek .

Hemen nasıl kapatacağımıza geçelim .Bu açığı kapatmak için şebnemleri oyundan sileceğiz bunun yerine aynı şeye denk gelecek bir yüzük ekleyeceğiz ki şebneme hiç gerek kalmayacak . Daha önce de bir item ekleme işlemi yapmadıysanız merak etmeyin sanki ilk defa item ekliyor gibi basit bir anlatım yapacağız . Ancak çok da detaylı anlatmayacağız ki metin2 pvp serverleri kontrol ediyorsanız bir takım temel bilgilere sahip olmalısınız.

Pvp Serverler Şebnem Yüzüğü Ekleme

İlk işlemimiz olarak bir dosya oluşturuyoruz sebnem.quest diyerekten bir dosya oluşturuyoruz . Ardından aşağıdaki kodları direk olarak kopyala yapıştır yöntemi ile kodları direk olarak dosya içerisine yapıştırıyoruz .

Hemen FTP  programlarından bir tanesi ile pvp serverler sunucumuza bağlanalım . Hemen ardından az önce oluşturduğumuz dosyayı atacağımız dizine ulaşmak için  "/usr/game/share/locale/turkey/quest" dizinine  giderek buraya hazırladığımız dosyayı atalım .  Artık quest dosyasını  atmış olduk . Şimdi putty programına geçelim ve yeni eklediğimizi oyuna yansıtalım  . Putty programı ile "cd /usr/game/share/locale/turkey/quest "  yazıp enter diyoruz . Ardından   "./qc sebnem.quest" dedikten sonra   işlemler tamam . Artık item eklendi hayırlı uğurlu olsun . Bu sayede farklı item eklemeyi de öğrenmiş olduk . Sadece kodlar değişecek dosya ismi değişecektir .

Oyuna  reboot veya oyuncu yoksa hemen  /reload q yaparak tüm questleri yenilemiş olduk .  Ardından oyuna giriş yapın ve  /i 40004 yaparak eşyayı çağırın . Eğer çalışıyorsa işlem tamamdır .40004 kodu değişebilir istediğinizi yapın .

Tarih: 2017-01-01 13:32:24

Metin2 pvp serverler şebnem bugu nedir engelleme nasıl yapılır? Yorumları