Metin2 Pvp de GM ye Neden Pm Atılmaz? 

Metin2 Pvp de GM ye Neden Pm Atılmaz?

Arkadaşlar hangi oyunu oynarsanız oynayın,hangi serverde bulunursanız bulun,ister pvp olsun,ister TR olsun hepimizin hayali GM görmek olmuştur.GM'lerin yaşantısı,oyun içerisinde yaşadığı problemler sizlere basit gelebilir.Fakat bu hafta makale köşemizde GM rehberine,GM gözüyle oyun nasıl oynanıyor,oyuncu davranışları üzerinde duracağız.


GM lerin görevleri içerisinde elbetteki ilk sıralarda oyuncularla ilgilenmek geliyor.Fakat bir GM 'ninde sizler gibi insan olduğunu unutmayalım.Buna ondan beklentilerimizle yaklaşacağımız gibi onunda bir insan olup, hiçbir oyuncunun üstünde görev hiyerarşisi  dışında hiçbir üstünlüğü olmadığını söylemek durumundayız.

GM'ler Oyuna Girdiğinde Neden PM Atılmaz?

Belki konu başlığı size  itici gelmiş olabilir.Fakat oyuna girdiği zaman oyun yöneticisinin, GM veya TL fark yapmaz server onlinesi yüksekse elbet o dakika içerisinde onlarca mesaj içeriği geldiğini bilmek zorundayız.Oyuncu gözüyle hemen pm attım,hemen cevap alayım düşüncesi hem ticket yönetiminde hemde oyun içerisinde hep varken,fakat oyun yöneticisi gözünde oyunda gelen Pmler sinir bozucu olabilir.


Düşünsenize resimdeki tabloyla siz karşı karşıyasınız , ne yapardınız yorumlara bekliyoruz mutlaka :)


Gerçekden bazı oyuncular pvp alakalı fikirlerini olumlu yönde dile getirirken,eksik yanlarınıda güzel uslupla eleştirirseniz takım yönetimi tarafından dikkate alınırsanız.Ama oyuncularımızın en sıklıkla yaptığı şey şu oluyor.


Oyuna yönetici girdiğinde " GM PM AT !!! "  bu usluba hiçbir serverde karşılık görmezsiniz.Karşılık görsenizde verdiğiniz uslubda cevap alırsınız.Arkadaşlar hiçbir GM hiçbir oyuncuya Pm atmak zorunda değildir.Ticket sistemi,sosyal medya hesapları var ise yazarsınız.Eğer önemli görülüp,ticketlerden sonra size sıra gelmişse cevap alırsınız.Oyuna girip "GM PM AT !!!" gibi bir mesaj ile siz karşılaşsanız,size emir verildiğini acaba sizin tutumunuz ne olurdu?.Birazda empati yapmakda fayda var.

Belki oyun içerisinde bug vardır,hile vardır Takım yöneticilerinin en dikkat ettiği ticket türüdür.
" GM Oyunda bug var ,hile var bilgim var pm atar mısınız"?  gibi bir genel mesajı yayınladığınızda karşılık bulabilirsiniz.Dediğimiz gibi karşınızdakininde bir insan olduğunu unutmamanız gerekiyor.GM gözüyle metin2 pvp serverler köşemiz yazılarımızla devam edecek,takipde kalınız...

Tarih: 2017-11-13 23:55:17

Metin2 Pvp de GM ye Neden Pm Atılmaz? Yorumları